Kino: DOGMAN
Barevný patern

Vstupné: 140 Kč

Filmová premiéra

Film uvádíme v původním znění s titulky

Nepřístupné pro děti do 15 let

První projekt režiséra Luca Bessona po čtyřech letech. Příběh Douglase, který má extrémně silný vztah ke psům. Jako chlapce ho k nim otec zavíral do kotců. Douglas tak v dětství poznal jediné dvě věci: bolest působenou jeho nejbližšími a bezmeznou lásku a náklonnost nejlepších zvířecích přátel člověka.

Teď je Douglas dospělý a má zvláštní dar. Krátké chvíle štěstí v divadle, kde účinkuje jako herec, se střídají s těmi, kdy ho žene smutek, bolest a touha po trestání bezpráví. Jeho darem i zbraní je oddanost jeho psů, kteří jsou pro něj jako vlastní děti…

Dogman je prvním filmem Luca Bessona od filmu Anna z roku 2019. Besson je jedním z nejikoničtějších filmových tvůrců posledních třech dekád. Mezi jeho předchozí projekty patří Leon, Brutální NikitaPátý element a film Lucy z roku 2014. Besson svoji novinku nejen režíroval, ale sám si ji také napsal.

Film se objevil v soutěžním programu letošního Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách a byl jedním z adeptů na Zlatého lva.

Drama/ Thriller, Francie / USA, 2023, 113 min

Režie: Luc Besson

Scénář: Luc Besson

Kamera: Colin Wandersman

Hudba: Eric Serra

Hrají: Caleb Landry Jones, Marisa Berenson, Jojo T. Gibbs, Christopher Denham, Clemens Schick, Avant Strangel, Michael Garza, Bennett Saltzman, Corinne Delacour a další

 

Barevný patern