Kino: BOB MARLEY – ONE LOVE

Kino: BOB MARLEY – ONE LOVE
Barevný patern

Vstupné: 150 Kč

Nevhodný mládeži do 12 let

Filmová premiéra

Film uvádíme s českými titulky

Film zachycuje nejzajímavější část života jedné z největších muzikantských ikon 20. století. Oslavuje muže, který miloval svobodu, Jamajku a hlavně hudební styl reggae.

Na začátku filmu potkáváme titulního hrdinu v okamžiku, kdy už je jamajským národním hrdinou. Věčného idealistu a neúnavného propagátora rodného ostrova trápí všudypřítomné násilí, které rozdmýchávají dva hlavní znepřátelené politické tábory a na ně napojené zločinecké gangy. Marley trochu naivně sní o uspořádání obřího koncertu, který svede pod jedno pódium všechny dosavadní nepřátele a i s pomocí jeho hudby je přiměje zakopat válečnou sekyru. Než ten sen stačí realizovat, zaklepe násilí i na dveře jeho domu. Při útoku ozbrojeného gangu jsou vážně zraněni jeho manželka a manažer. To Bobovi sejme klapky z očí a uvědomí si, že Jamajka v danou chvíli není zemí, ve které by chtěl vychovávat své děti. Odstěhují se do Evropy, do Anglie, kde na dredatého kluka v typické pletené hučce nejsou dvakrát zvědaví. Jenže když je člověk geniální muzikant, prosadí se i v prostředí, které je schopné ho jen kvůli vzhledu strčit do vězení. Paradoxně právě tady, na ostrovech, které se od toho jeho rodného snad nemůžou lišit víc, se jeho kariéra rozjede tak, že ho to právem vynese mezi nejvlivnější muzikanty dvacátého století.

Životopisný/ Drama/ Hudební, USA, 2024, 103 min

Režie: Reinaldo Marcus Green

Scénář: Frank E. Flowers, Terence Winter

Kamera: Robert Elswit

Hudba: Kris Bowers

Hrají: Kingsley Ben-Adir, James Norton, Lashana Lynch, Michael Gandolfini, Anthony Welsh, Tosin Cole, Nadine Marshall, Sam Palladio, Micheal Ward, Sundra Oakley a další

 

Barevný patern